Linijinis robotas

 • Naujas dizainas. Kuriant naują modelio dizainą buvo įvertinta įvairių gamybinių linijų tobulinimo ir procesų spartinimo galimybės.
 • Neribotas funkcionalumas. Įrangos konstrukcija skirta pritaikyti įvairių sričių pramonės gamintojams ir patogi įgyvendinti įvairius techninius sprendimus.
 • Stilistinis vientisumas. Bazinis gaminio modelis yra visų projektuojamų tokio tipo robotų pagrindas.
 • Segmentinis dizainas. Bazinėje platformoje galima sumontuoti įvairios paskirties segmentus: juostinius, ritininius, segmentinius konvejerius, padavimo mazgus, stakles ir kitus.
 • Aukšti saugumo reikalavimai. Visi judantys ir operatoriaus sveikatai ir/ar gyvybei pavojų keliantys mazgai iš visų pusių yra atskirti saugos siena.
 • Patogumas ir ergonomika. Funkciniai sprendimai patogūs naudoti dirbant: roboto ir kitų integruotų mazgų darbas puikiai matomas per organinio stiklo sieną, o įrangos komponentai – lengvai keičiami ir techniškai prižiūrimi.
 • Lengvai valdomas integruotu ergonomišku įrangos valdymo pultu.
 • Padidintas efektyvumas. Projektuojant gaminio formą buvo įgyvendinti sprendimai leidžiantys optimaliai sumažinti tiekimo vadybininkų bei gaminį surenkančių mechanikų darbo laiką.

Sukurdami individualiai klientui pritaikytą gaminio dizainą įsipareigojame:

 • Gavus užsakymą operatyviai organizuoti efektyvius žaliavų tiekimo ir gamybos procesus;
 • Sumontuoti įrenginį ir apmokyti juo efektyviai naudotis;
 • Užtikrinti serviso paslaugas bei kokybiškų atsarginių dalių tiekimą.

Kas yra linijinis robotas?

Linijinis robotas (angl. gantry robot) yra vienas iš pramoninių robotų tipų. Jie skirti medžiagoms, dalims ir įrankiams perkelti ir atlikti įvairias užduotis, numatytas gamyboje bei gamybos aplinkoje. Dauguma linijinių robotų naudojami lankiniam suvirinimui, medžiagų tvarkymui ir taikomųjų programų surinkimui. Šie robotai grupuojami pagal jų ašis, medžiagų apvalkalo dydį, konstrukcijos tipą, greitį ir naudingąją apkrovą.

Linijinis robotas – tai modernus įrenginys sukurtas gamybos linijų automatizavimui ir optimizavimui. Jo pagalba gamybos linijos darbas tampa našesnis, greitesnis ir saugesnis. Šio tipo robotai daro didelę įtaką gamybos pramonėje, nes leidžia atlikti pavojingus ir pasikartojančius darbus dideliu našumu ir be klaidų. Todėl šiuos robotus naudoja vis daugiau gamyklų Lietuvoje ir pasaulyje.

Kokioms pramonės šakoms skirtas linijinis robotas?

Linijinis robotas gali būti pritaikytas bet kokios pramonės šakos gamybos įmonėje. Jo pagrindinė užduotis – nukrauti produktus/medžiagas nuo gamybos linijos ant transportavimui skirtos paletės. Manipuliatorius tinka visom gamybinems imonems , kur reikalingas nukrauti nuo gamybines linijos produktus ant transportavimui skirtos paletes.

transporter

Linijinio roboto konstrukcija

Bazinio modelio roboto konstrukciniai sprendimai įgyvendinami, naudojant patikimų partnerių produkciją, atitinkančią aukščiausios kokybės standartus.

 • Roboto konstrukcija surenkama iš italų gamintojo „ALUSIC“ anglies pluošto kompozito profilių. ALUSIC CARBOSIX sistema pasižymi aukščiausius standartus atitinkančiomis techninėmis specifikacijomis.

Roboto vakuumo griebtuvams specifiniams sprendimams pasirinkti prancūzų įmonės „COVAL“ inovatyvaus dizaino anglies pluošto (CVGC) vakuuminiai griebtuvai, kurie atitinka svorio apribojimus, lankstumą ir saugumą. Dėl 2,6 karto lengvesnės už aliuminį struktūros yra itin lengvi ir kompaktiški; visiškai integruojami, todėl lengvai ir greitai montuojami, taip pat garantuoja lengvą roboto integravimą.

Vakuumo komponentus tiekia tarptautinė įmonė „SMC AUTOMATION“. Vakuuminės adsorbcijos perdavimo sistemos modelio pasirinkimo programinė įranga padeda apskaičiuoti ir parinkti tinkamiausią pneumatikos komponentų sistemą.

Saugos sienų sistema

Linijinio roboto saugos sienų sistema sukurta taip, kad darbuotojai galėtų greitai ir saugiai dirbti. Operatoriaus darbo siena, kaip ir priešpriešinė siena yra iš PVC skaidraus organinio stiklo, kuris pasižymi puikiomis optinėmis savybėmis, atsparumu UV spinduliams, ilgaamžiškumu, lengvai apdirbamas ir formuojamas mechaniniu būdu. Gali būti naudojamos tiek patalpų viduje, tiek ir išorėje. Segmentiniams sietams naudojamas tinklas atitinka pramonės įmonėms skirtus EN ISO13857 saugos standartus ir turi šias savybes: išorinis vertikalus sieto tinklas apsaugo nuo lipimo, o vertikalus tinklas užtikrina puikų įrangos matomumą (EN ISO 14120 ir atitinkami ANSI/RIA – JIS standartai).

 

Visų linijiniam robotui priklausančių įrenginių valdymas vykdomas per valdymo pultą – „touch screen“ liečiamą vaizdo panelę.

Pavaros

Robotui įdiegiamos elektros variklių partnerio „LENZE“. Mechatroninės sistemos analizės metu greitai ir lengvai parenkamas tinkamas pavaros dydis. Naudojant programą „Drive Solution Designer“ (DSD) vykdomi testavimai ir priimami sprendimai dėl reikalingų pavarų. Mechaninė ir elektrinė pavaros konstrukcija gali būti individualiai pritaikyta įrenginių poreikiams. Pagrindiniai DSD pranašumai – tai valdymo paprastumas, leidžiantis greitai ir paprastai nustatyti pavaros dydį, visos pavaros sistemos analizę ir testavimą bei alternatyvių pavaros sprendimų kūrimą.


„Lenze“ g500-H + m500 + i550 motec
„Lenze“ g500-B + m500 + i550 motec
„Lenze“ g500-S + m500 + i550 motec - ant veleno montuojami varikliai su sraigtinėmis pavaromis

Surasime optimalų būdą, kaip automatizuoti Jūsų gamybą

Susisiekite konsultacijai:

Kontaktai